Alberto ValdesAlberto Valdes
Jeden z najbardziej znanych kubańskich artystów i instruktorów na świecie. Obecnie mieszkający w Mediolanie we Włoszech. Właściciel jednej z najbardziej znanych szkół tańca we Włoszech - CubaBaila. Był członkiem Tercer Mundo Dance Company, „Conjunto Folclorico“, „Cabaret Continental“ i „Tropicana De Cuba“, gdzie występował i podróżował po całym świecie. Jest znany ze swojej elegancji w występach, sposobu nauczania, ceniony za profesjonalizm. Jest pierwszym propagatorem wyrażania ciała i gestów afrokubańskich w tańcu oraz jednym z pierwszych kubańskich propagatorów casino. Wygrał wiele nagród tanecznych, dawał wiele warsztatów i występów podczas festivali na całym świecie. Ukończył Italian Federation of Profesional Dances i F.I D.S. (Italian Federation of Sports Dances). Jest również choreografem i dyrektorem artystycznym Clave Negra, z którymi podróżuje , daje warsztaty i występy na całym świecie z wielkim sukcesem. Alberto razem z Andria Panagi są właścicielami,producentami i twórcami Festivalu CubaMiSalsa. To co wyróżnia Albeto Valdesa i Clave Negra to profesjonalizm i sztuka improwizacji. Zaskakują swoją publiczność choreografią i wspaniałymi połączeniami mambo cubano , chachy, rumby , cubano son, z nowoczesnymi elementami tańca takimi jak hip hop i afro które tworzą unikalność i niepowtarzalną atmosferę.

Alberto urodził się na Cubie 3 grudnia 1966. Swoją karierę taneczną rozpoczął w zespole "Tercer Mundo" i kontynuował poprzez uczestnictwo w wielu licznych międzynarodowych Festivalach. 1986 dołączył do Conjunto Folklore" w Varadero (Cuba), w 1988 - do baletu "Continental Cabaret" a później, w1990 do: Society of the Tropicana" na Kubie i z tym zespołem był do 1995 gdzie podróżował po całym świecie. Podczas uczenia odniósł ogromny sukces dzięki zwracaniu uwagi na korzenie tańca. Uczący się łączenia tańca afro-kubańskiego z ludowymi tańcami,pod okiem Alberto Valdesa , stają się bardziej zaciekawieni światem tańca.

W 2000 był oficjalnym mistrzem World Salsa Congres we Włoszech Znany również jako "Bacardi" Kongres który odbywa się co roku. Alberto Valdes pojawił się na scenie podczas finałowego pokazu , gdzie tańczył swoją solową interpretację „Salsy w deszczu”

salsa kraków,kursy salsy w Krakowie, rumba, timba, son cubano,taniec kraków